0

Your cart

V pátek 23. července 2021 poprvé otevře dveře veřejnosti dlouho připravované muzeum Lennonovy zdi v Praze The Lennon Wall Story. V suterénu pod barem Napa v Prokopské 8 čeká návštěvníky každý pátek odpoledne a o víkendových dnech expozice o historii Lennonovy zdi – a ne jen tak ledajaká, podobně jako nebyla právě ani rozmanitá minulost tohoto památného místa a symbolu na pražské Malé Straně.

Desítky dobových fotografií významných i neznámých autorů, tematické publikace, dosud nezveřejněný krátký dokumentární film o historii Lennonovy zdi i mnoho interaktivních prvků včetně proměnlivé fotostěny – to vše a více vás čeká v novém muzeu The Lennon Wall Story. Návštěvu si naplánujte na kterýkoliv pátek po 15. hodině, sobotu či neděli od 11 do 20 hodin počínaje 23. červencem 2021.

V příjemně chladných suterénních prostorách baru Napa, který muzeum spoluprovozuje, budete moct strávit čas o některém z letních víkendů ve stylové atmosféře a zároveň se dozvíte mnoho o nesmírně zajímavé historii Lennonovy zdi. Ta je krásným příkladem mládežnického vzdoru proti komunistickému režimu v 80. letech v Československu a symbolem míru, lásky i boje za svobodu, který se zachoval až do dnešních dnů a inspiruje i jiné fenomény v zahraničí jako Lennonovy zdi v Hong Kongu.

Že nepůjde o nezábavnou výstavu potvrzuje nejen samotné téma, kterým se The Lennon Wall Story zabývá, ale i pestrá náplň muzea. Kromě informačních panelů vás při návštěvě čeká i zážitek u 30minutového dokumentárního filmu, který dosud nebyl zveřejněn a v němž uvidíte dobové fotografie, audiovizuální materiály a hlavně výpovědi pamětníků, kteří si právě s Lennonovou zdí spojují nezapomenutelné okamžiky i své životní příběhy.

Dále uvidíte třeba kamennou desku věnovanou Johnu Lennonovi s tajemným původem, budete moct přidat nápis či obrázek na zeď sloužící i jako fotostěna nebo vzkaz třeba pro Johna Lennona na křídovou tabuli – dokud ho nepřekryjí další! Tak to totiž chodívalo i na samotné Lennonově zdi, která leží od muzea pouhé 3 minuty chůze. Návštěvu samotné památky i muzea je tedy snadné spojit. Díky interaktivitě si ji užijí i děti.

Nedílnou součástí muzea je i kavárna, kterou může zdarma využít návštěvník, který za vstup do muzea přispěje alespoň doporučovanou částku (150 Kč plná cena, 90 Kč snížená). Aktuality můžete sledovat na Facebooku či Instagramu The Lennon Wall Story, praktické informace pohromadě najdete na webu. Autorkou myšlenky i realizace muzea je Eva Ticháková, dlouholetá nadšenkyně do Beatles, novodobé historie, hudby i barev.

Těšíme se na vás v The Lennon Wall Story, Prokopská 8, o víkendech od 23. 7.!

Kontakt:

Eva Ticháková

info@thelennonwallstory.com

+420 775 142 647

thelennonwallstory.com